۳۱مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۱۵ AM 30

دکتر قبادی دانا  رئیس سازمان بهزیستی گفت: دغدغه ما از روز اول استخدام کارشناسان اورژانس اجتماعی بوده است.
به گزارش بازارکار،  قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در همایش تقدیر از کارشناسان اورژانس اجتماعی که صبح امروز (دوشنبه) در کانون فرهنگی آموزشی کودکان و نوجوانان برگزار شد، اظهار کرد: دغدغه ما از روز اول که وارد بهزیستی شدیم مسئله استخدامی کارشناسان اورژانس اجتماعی بود.
او با بیان اینکه بهزیستی متولی سلامت اجتماعی در کشور است، گفت: از ۲۲ هزار پرسنل شاغل در بهزیستی ۴ هزار و ۵۰۰ نفر در اورژانس اجتماعی کار می‌کنند، اما وضعیت استخدامی آن‌ها خرید خدمت است.
رئیس سازمان بهزیستی مطرح کرد: با توجه به اینکه در این حوزه نیاز به انباشت تجربه، ارتقا دانش و مهارت وجود دارد، اما به دلیل شرایط بد استخدامی و عدم امنیت شغلی این کارشناسان به سایر مراکز جذب می‌شوند.
قبادی دانا افزود: هم اکنون یکی از دغدغه‌های دیگر ما پرداخت حقوق این کارشناسان است و امسال نیز با کمبود بودجه برای پرداخت حقوق آن رو به رو هستیم.
رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به مشکلات موجود در اورژانس اجتماعی گفت: به لحاظ نیروی انسانی و لجستیک دچار مشکل هستیم و هنوز بسیاری از سیستم‌های داشبورد مدیریتی مناسب نیست و نیاز است تا از نرم افزار‌های به روز استفاده شود.
او با اشاره به اینکه خدمات اورژانس اجتماعی ۲۴ ساعته صورت می‌گیرد، افزود: در شهرستان‌ها هم اگر گزارشی داده شود به استان‌ها منتقل می‌شود، اما می‌دانیم که بازهم این پوشش‌ها مناسب نیستند.
قبادی دانا با بیان وجود ۳۵۸ مرکز اورژانس اجتماعی در سطح کشور گفت: با کاستی‌های رو به رو هستیم، در هر قسمتی که نگاه می‌کنیم دچار مشکل هستیم که باید آن‌ها را رفع کنیم.
رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: اولین مشکل استخدام این عزیزان بود که در هر بحثی وارد مذاکره شدیم درنهایت چاره‌ای نبود تا یک طرح جامعه ارائه دهیم تا بتوانیم این مشکل را رفع کنیم و هم از این طرح حمایت و استقبال می‌کنند، نیاز به یک نخ تسبیحی است تا این همکاری را در کنار هم قرار دهد.
او مطرح کرد: او با بیان اینکه ۲۳۸ پایگاه در سکونت‌های غیر رسمی هستند و زحمت کار و روشن بودن چراغ آن به دست همکاران اورژانس اجتماعی است.
قبادی دانا گفت: این قول را از اینجا به همه عزیزان می‌دهم که شبانه روز پیگیر این مشکلات باشیم.
او بیان کرد: اگر سیستمی درست کار کند تمام ذی نفع و زیر دست‌های او راضی هستند و امیدوارم در ماه آینده شاهد رفع دغدغه‌های این عزیزان باشیم.
همچنین دکتر مسعودی فرید معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور به بازارکار گفت: 4500 نفر در اورژانس بهزیستی فعالیت دارند و برای رسیدن به سطح مطلوب باید یک هزار کارشناس اورژانس جدید جذب شوند. 

برچسب ها : استخدام کارشناسان اورژانس اجتماعی و جذب کارشناس جدید یک ضرورت است

طراحی و پیاده سازی :