۵مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۴۶ AM 108

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: مجوز استخدام ۲۰ هزار نفر در وزارت بهداشت و درمان با همکاری مجلس جهت رفع کمبودهای این وزارتخانه صادر شده است و در چارچوب جذب این تعداد نیرو خراسان رضوی هم می‌تواند نیاز خود را تامین کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خلیل آباد، محمدحسین قربانی در نشست ۱۱ نفر از اعضا کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خلیل آباد به منظور بررسی وضعیت حوزه بهداشت و درمان این خطه، اظهار داشت: مبنای سیاست اقتصاد مقاومتی این است که اگر بتوان کالایی را به خصوص دارو، با همان استاندارد، کیفیت و ظرفیت تولید نمود باید از تولید داخلی استفاده شود و کمتر به سمت تولید خارجی و واردات رفت.

وی افزود:رقم منابع تامین دارو برای کشور حدود ۱.۴ میلیارد دلار است و بر اساس گزارش سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت مشکلی برای تامین داروهای مورد نیاز وجود ندارد.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به احصاء کمبودهای مربوط به داروهای خارجی اشاره و تصریح کرد: این در حالی است که مشابه این داروها در داخل کشور وجود دارد و بیمارانی که می بایست الزاماً داروی خارجی مصرف کنند با کمبودهایی مواجه هستند.

قربانی در ادامه به بازنگری "طرح قانون خدمت پزشکان" در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز اشاره و افزود: با بازنگری این قانون که طرح آن در آینده نزدیک به صحن علنی مجلس می‌رود، یکی از مشکلات عمده تخصصی بهداشت و درمان برطرف و به وزارت بهداشت و درمان ابلاغ می‌‌شود.

وی در ادامه گفت: مجوز استخدام ۲۰ هزار نفر در وزارت بهداشت و درمان با همکاری مجلس جهت رفع کمبودهای این وزارتخانه صادر شده است و در چارچوب جذب این تعداد نیرو خراسان رضوی هم می‌تواند نیاز خود را تامین کند.

 منبع : خبرگزاری تسنیم

برچسب ها : مجوز استخدام ۲۰ هزار نفر در وزارت بهداشت صادر شد

طراحی و پیاده سازی :