۲۶تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲:۰۲ AM 124

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ارتقای سطح دریافتی کارکنان وزارت راه و سازمان هواشناسی جزو اولویت‌ها است از صدور مجوز جذب ۱۲۷ نفر در سازمان هواشناسی خبر داد .
به گزارش ایسنا محمد اسلامی در حاشیه پنجاه و چهارمین نشست شورای مدیران سازمان هواشناسی کشور که امروز در سازمان هواشناسی برگزار شد، گفت: گاهی عقب ماندگی شتاب می‌گیرد چون هیچ نیروی موثر بازدارنده‌ای وجود نداشته یا اگر هم بوده در مدار مناسب قرار نگرفته است. در وزارت راه و شهرسازی نیز متاسفانه نیروهای تحصیلکرده از لحاظ دریافتی دچار کاستی‌هایی هستند که امکان جبران یکباره آن وجود ندارد .
وی با اشاره به تعامل وزارت راه و شهرسازی با سازمان برنامه و بودجه در جهت ارتقای سطح درآمدی کارکنان وزارت راه و سازمان هواشناسی تاکید کرد: این موضوع جزو اولویت‌های ما در وزارت راه است و سعی داریم با ترمیم تدریجی وضعیت حقوق‌ها به نقطه مطلوب برسیم. رئیس سازمان هواشناسی نیز در این زمینه اهتمام ویژه‌ای دارد .
اسلامی با تاکید بر ضرورت جذب نیروی انسانی در سازمان هواشناسی گفت: با توجه به ساختار کنونی دولت و گرفتاری‌هایی که با آن مواجه است اهتمام به کوچک سازی دولت و  کاهش نیروی انسانی متمرکز است اما در سازمان هواشناسی با توجه به نیازها گسترش نیروی انسانی باید صورت گیرد .
وزیر راه با بیان اینکه اخیراً مجوز جذب ۱۲۷ نفر نیروی متخصص برای سازمان هواشناسی صادر شده است،اظهارکرد: ۸۵۰ نیروی جدید باید برای سازمان هواشناسی جذب کنیم که تاکنون مجوز جذب ۱۲۷ نفر صادر شده است و در حال چانه زنی هستیم تا مجوز جذب ۱۲۷ نفر دیگر را بگیریم .
اسلامی در ادامه با اشاره به ضرورت تامین تجهیزات سازمان هواشناسی گفت: به دنبال افزایش تعرفه برای تجهیزات هواشناسی هستیم. از سوی دیگر از زیر مجموعه‌های وزارت راه از جمله سازمان بنادر و شرکت فرودگاهها درخواست کردیم که در سازمان هواشناسی سرمایه گذاری کند تا بتوانیم از طریق منابع داخلی و منابع ملی در راستای تجهیزات و نوسازی ایستگاهها استفاده کنیم .
به گزارش ایسنا امروز پنجاه و چهارمین نشست شورای مدیران سازمان هواشناسی کشور در سازمان هواشناسی آغاز به کار کرد. این نشست تا پایان روز آینده ادامه خواهد داشت .
در جریان این نشست با حضور وزیر راه از سنجنده دریایی استان گلستان، سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام، و مرکز پیش بینی استان لرستان و اپلیکیشن موبایلی سازمان هواشناسی رونمایی شد .


طراحی و پیاده سازی :